Sterling Silver Simulated Opal Mini Hoops | Banter

Have a question about Sterling Silver Simulated Opal Mini Hoops?
Need help with this Sterling Silver Simulated Opal Mini Hoops?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Opal |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 2.25mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | None |
| Stone Setting | Glue |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Hoop |
| Earring Back Type | ear fitting - butterfly inside silicone |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 3 mm |
| Height | 10.40 mm |