Sterling Silver CZ Open Butterfly Ring - Size 7 | Banter

Have a question about Sterling Silver CZ Open Butterfly Ring - Size 7?
Need help with this Sterling Silver CZ Open Butterfly Ring - Size 7?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Cubic Zirconia |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 1.5mm |
| Stone 2 Type | Cubic Zirconia |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 1.1mm |
| Stone Setting | Pavé |
| Setting Only | false |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium | Yes |
| Ring Design | |
|---|---|
| Ring Style | Fashion |
| Standard Ring Size | 7.0 |
| Ring Band Width | 14.8 mm |
| Maximum Ring Band Width | 3.0 |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 20.6 mm |
| Height | 3.00 mm |