14K Solid White Gold CZ Flower Stud - 16G | Banter
Select Your Metal: 14K White Gold - Out of Stock

Have a question about 14K Solid White Gold CZ Flower Stud - 16G?
Need help with this 14K Solid White Gold CZ Flower Stud - 16G?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Cubic Zirconia |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 1.5mm |
| Stone Setting | Shared Prongs |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Rhodium | Yes |
| Body Jewelry | |
|---|---|
| Body Jewelry Style | Labret |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 018 Gauge |
| Width | 4.92 mm |
| Height | 4.92 mm |