14K Plated Gold Diamond Accent Star Single Stud | Banter

Have a question about 14K Plated Gold Diamond Accent Star Single Stud?
Need help with this 14K Plated Gold Diamond Accent Star Single Stud?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.0154 |
| Color | J |
| Clarity | I3 |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Natural |
| Stone Setting | Pav�� |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K Gold Plate |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Fashion Studs |
| Earring Back Type | Friction |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 5.7 mm |
| Height | 5.70 mm |