10K Solid Gold 1/10 CT. TW. Lab-Grown Diamond Center Stone Cross Necklace Charm | Banter

Have a question about 10K Solid Gold 1/10 CT. TW. Lab-Grown Diamond Center Stone Cross Necklace Charm?
Need help with this 10K Solid Gold 1/10 CT. TW. Lab-Grown Diamond Center Stone Cross Necklace Charm?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.09000 |
| Color | I |
| Clarity | SI2 |
| Certified Diamond | Yes |
| Stone Type | Lab-Grown Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Class | Created |
| Stone Treatment | Heated |
| Stone Setting | Pavé |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Charm Design | |
|---|---|
| Charm/Bead Type | Necklace Charm |
| Product Details | |
|---|---|
| Height | 31.70 mm |
| Bail Details | |
|---|---|
| Bail/Link Type | Casted Bail |
| Width | 7 mm |