10K Semi-Solid Gold CZ Pear Bezel Studs | Banter
Select Your Stone shape: Pear-Shaped Cut

Have a question about 10K Semi-Solid Gold CZ Pear Bezel Studs?
Need help with this 10K Semi-Solid Gold CZ Pear Bezel Studs?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Cubic Zirconia |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Pear |
| Stone Size | 5.0 x 3.0mm |
| Stone Setting | Bezel |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Solitaire Studs |
| Earring Back Type | Bubble |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 5.6 mm |
| Height | 3.60 mm |