Made in Italy Cubic Zirconia Cluster Cuff in 10K Gold Bonded Sterling Silver | Banter

Have a question about Made in Italy Cubic Zirconia Cluster Cuff in 10K Gold Bonded Sterling Silver?
Need help with this Made in Italy Cubic Zirconia Cluster Cuff in 10K Gold Bonded Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Cubic Zirconia |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 1.25mm |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K Gold Over Silver |
| Metal Plating Type | Gold Over Silver |
| Rhodium | Yes |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Cuff |
| Bracelet Length | 7 |
| Bracelet Width | 1.5 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 7 in |
| Width | 1.5 mm |
| Height | 1.5 mm |