14K Gold Plated 1/10 CT. T.W. Lab-Grown Diamond Star Station Necklace - 18" | Banter

Have a question about 14K Gold Plated 1/10 CT. T.W. Lab-Grown Diamond Star Station Necklace - 18"?
Need help with this 14K Gold Plated 1/10 CT. T.W. Lab-Grown Diamond Star Station Necklace - 18"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.08500 |
| Color | I |
| Clarity | SI2 |
| Certified Diamond | Yes |
| Stone Type | Lab-Grown Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Class | Created |
| Stone Treatment | Heated |
| Stone Setting | Shared Prongs |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K Gold Plate |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 in |
| Chain Type | Cable |
| Chain Width | 1.2 |
| Chain Gauge | 025 Gauge |
| Product Details | |
|---|---|
| Height | 6.40 mm |