14K Gold Plated 1 CT. TW. Lab-Grown Diamond Curb Link Chain - 20" | Banter

Have a question about 14K Gold Plated 1 CT. TW. Lab-Grown Diamond Curb Link Chain - 20"?
Need help with this 14K Gold Plated 1 CT. TW. Lab-Grown Diamond Curb Link Chain - 20"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.96900 |
| Color | I |
| Clarity | SI2 |
| Certified Diamond | Yes |
| Stone Type | Lab-Grown Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Class | Created |
| Stone Treatment | Heated |
| Stone Setting | Pavé |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K Gold Plate |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Necklace Length | 20 |
| Necklace Clasp Type | S-Hook |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 20 in |
| Height | 2.40 mm |
| Clasp Type | S-Hook |