14K Gold Diamond Accent Pavé Marquise L-Shaped Nose Stud - 18G 5/16" | Banter

Have a question about 14K Gold Diamond Accent Pavé Marquise L-Shaped Nose Stud - 18G 5/16"?
Need help with this 14K Gold Diamond Accent Pavé Marquise L-Shaped Nose Stud - 18G 5/16"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.014 |
| Color | J |
| Clarity | I3 |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 0.75mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | None |
| Stone Setting | Pavé |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Metal Plating Type | Rhodium |
| Rhodium | Yes |
| Body Jewelry | |
|---|---|
| Body Jewelry Style | Nose |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 0.31 in |