14K Gold Plated 1 CT. T.W. Diamond and Ruby Crowned Lion Necklace Charm | Banter

Have a question about 14K Gold Plated 1 CT. T.W. Diamond and Ruby Crowned Lion Necklace Charm?
Need help with this 14K Gold Plated 1 CT. T.W. Diamond and Ruby Crowned Lion Necklace Charm?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.95070 |
| Stone Type | Ruby |
| Stone Color | Red |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 2.2mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | None |
| Stone 2 Type | Diamond |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 2 Treatment | None |
| Stone 3 Type | Diamond |
| Stone 3 Color | White |
| Stone 3 Shape | Round |
| Stone 3 Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Stone 2 Diamond Clarity | I3 |
| Stone 2 Diamond Color | J |
| Stone 3 Diamond Clarity | I3 |
| Stone 3 Diamond Color | J |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K Gold Plate |
| Rhodium | Yes |
| Charm Design | |
|---|---|
| Charm/Bead Type | Necklace Charm |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 44 mm |
| Height | 66.00 mm |