Solid Sterling Silver Cuban Curb Chain - 20" | Banter

Have a question about Solid Sterling Silver Cuban Curb Chain - 20"?
Need help with this Solid Sterling Silver Cuban Curb Chain - 20"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
| Rhodium | Yes |
| Rhodium Color | White |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Necklace Length | 20 in |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cuban |
| Chain Width | 6.2 |
| Chain Solidity | Solid |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 180 Gauge |
| Length | 20 in |
| Width | 6.2 mm |
| Height | 6.20 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cuban |