Diamond-Cut Cross Charm in 10K Hollow White Gold | Banter
Select Your Metal: 10K White Gold

Have a question about Diamond-Cut Cross Charm in 10K Hollow White Gold?
Need help with this Diamond-Cut Cross Charm in 10K Hollow White Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Metal Plating Type | Rhodium |
| Rhodium | Yes |
| Charm Design | |
|---|---|
| Charm/Bead Type | Necklace Charm |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 12.7 mm |
| Height | 22.15 mm |
| Bail Details | |
|---|---|
| Bail/Link Type | Casted Bail |
| Width | 0 mm |