Diamond Accent with Red Cubic Zirconia Snake Necklace Charm in Sterling Silver with 14K Gold Plate | Banter

Have a question about Diamond Accent with Red Cubic Zirconia Snake Necklace Charm in Sterling Silver with 14K Gold Plate?
Need help with this Diamond Accent with Red Cubic Zirconia Snake Necklace Charm in Sterling Silver with 14K Gold Plate?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.0084 |
| Color | J |
| Clarity | I3 |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | None |
| Stone 2 Type | Cubic Zirconia |
| Stone 2 Color | Red |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 0.7mm |
| Stone 2 Class | Created |
| Stone Setting | Pavé |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K Gold Plate |
| Metal Plating Type | Rhodium |
| Rhodium | Yes |
| Charm Design | |
|---|---|
| Charm/Bead Type | Necklace Charm |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 12 mm |
| Height | 33.00 mm |
| Bail Details | |
|---|---|
| Bail/Link Type | Casted Bail |
| Width | 8 mm |