Crystal Twist Braid Bangle in Brass with White Rhodium | Banter

Have a question about Crystal Twist Braid Bangle in Brass with White Rhodium?
Need help with this Crystal Twist Braid Bangle in Brass with White Rhodium?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Crystal |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 1.05-1.75mm |
| Stone Setting | Glue |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Brass |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Metal Plating Type | Rhodium |
| Rhodium | Yes |
| Rhodium Color | White |
| Plating Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 7 |
| Bracelet Clasp Type | Tongue and Groove |
| Bracelet Width | 10.44 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 7 in |
| Width | 10.44 mm |
| Clasp Type | Tongue and Groove |