10K Gold 1/6 CT. T.W. Lab-Grown Diamond Baguette Huggie Hoops | Banter

Have a question about 10K Gold 1/6 CT. T.W. Lab-Grown Diamond Baguette Huggie Hoops?
Need help with this 10K Gold 1/6 CT. T.W. Lab-Grown Diamond Baguette Huggie Hoops?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.14500 |
| Color | I |
| Clarity | SI2 |
| Certified Diamond | Yes |
| Stone Type | Lab-Grown Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Baguette |
| Stone Class | Created |
| Stone Treatment | Heated |
| Stone 2 Type | Lab-Grown Diamond |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Baguette |
| Stone 2 Class | Created |
| Stone 2 Treatment | Heated |
| Stone 3 Type | Lab-Grown Diamond |
| Stone 3 Color | White |
| Stone 3 Shape | Baguette |
| Stone 3 Class | Created |
| Stone Setting | Channel |
| Stone 2 Diamond Clarity | SI2 |
| Stone 2 Diamond Color | I |
| Stone 3 Diamond Clarity | SI2 |
| Stone 3 Diamond Color | I |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Hoop |
| Earring Back Type | Hinged |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 2.7 mm |
| Height | 1.40 mm |