Solid Stainless Steel CZ Marquise Barbell Set - 14G 7/16" | Banter
Select Your Metal: Stainless Steel

Have a question about Solid Stainless Steel CZ Marquise Barbell Set - 14G 7/16"?
Need help with this Solid Stainless Steel CZ Marquise Barbell Set - 14G 7/16"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Cubic Zirconia |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Marquise |
| Stone Size | 5.0 x 2.5mm |
| Stone Setting | Shared Prongs |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Stainless Steel |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Body Jewelry | |
|---|---|
| Body Jewelry Style | Barbell |
| Body Jewelry Gauge | 014 Gauge |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 014 Gauge |
| Width | 28 mm |
| Height | 7.00 mm |