Made in Italy 080 Gauge Figaro Chain Necklace in 14K Hollow Gold - 18" | Banter

Have a question about Made in Italy 080 Gauge Figaro Chain Necklace in 14K Hollow Gold - 18"?
Need help with this Made in Italy 080 Gauge Figaro Chain Necklace in 14K Hollow Gold - 18"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Figaro |
| Chain Width | 3.4 |
| Chain Solidity | Hollow |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 080 Gauge |
| Length | 18 in |
| Width | 8.5 mm |
| Height | 2 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Figaro |