14K Gold Plated Diamond-Cut Eagle Necklace Charm | Banter
Select Your Metal: Yellow Gold Plated - Out of Stock

Have a question about 14K Gold Plated Diamond-Cut Eagle Necklace Charm?
Need help with this 14K Gold Plated Diamond-Cut Eagle Necklace Charm?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
| Gold Karat | 14K Gold Plate |
| Metal Plating Type | Gold Plate |
| Plating Color | Yellow |
| Charm Design | |
|---|---|
| Charm/Bead Type | Necklace Charm |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 38.5 mm |
| Height | 26.50 mm |
| Bail Details | |
|---|---|
| Bail/Link Type | Bail |
| Width | 9.15 mm |
| Height | 9.15 mm |